CGS402T200U4C
- 型號描述:
4000 μF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 4000UF 200V SCREW CHAS
- 型號:
- CGS402T200U4C
- 品牌:
- Cornell Dubilier Knowles
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- -10%, +50%
- Package / Case
- Radial, Can - Screw Terminals
- Size / Dimension
- 1.750" Dia (44.45mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 23mOhm @ 120Hz
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 85°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 4.125" (104.78mm)
- Capacitance
- 4000 µF
- Voltage - Rated
- 200 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 8.3 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 12.45 A @ 10 kHz