CGS333U075X4C
- 型號描述:
33000 μF 75 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 19mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 33000UF 75V SCREW CHAS
- 型號:
- CGS333U075X4C
- 品牌:
- Cornell Dubilier Knowles
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- -10%, +75%
- Package / Case
- Radial, Can - Screw Terminals
- Size / Dimension
- 3.000" Dia (76.20mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 19mOhm @ 120Hz
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 85°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 4.125" (104.78mm)
- Capacitance
- 33000 µF
- Voltage - Rated
- 75 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 12.7 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 16.51 A @ 10 kHz