CGS203U025V3C
型號描述:
20000 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 24mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 20000UF 25V SCREW CHAS
型號:
CGS203U025V3C
品牌:
Cornell Dubilier Knowles
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
20000 µF
Tolerance
-10%, +75%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
24mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
10.4 A @ 10 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max)
3.125" (79.38mm)