BLH406K451B094
型號描述:
40 μF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200
型號:
BLH406K451B094
品牌:
Cornell Dubilier Knowles
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:49 倍增量:1
Capacitance
40 µF
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
450V
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)
5.2 mOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial - 4 Leads
Size / Dimension
1.673" L x 0.945" W (42.50mm x 24.00mm)
Height - Seated (Max)
1.732" (44.00mm)
Termination
PC Pins
Lead Spacing
1.476" (37.50mm)
Applications
Automotive; DC Link, DC Filtering
Ratings
AEC-Q200
Features
85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life