381LR331M450A042
型號描述:
330 μF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 402mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP TH
型號:
381LR331M450A042
Capacitance
330 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
402mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
1.85 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.64 A @ 20 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)
1.654" (42.00mm)