381LR331M450A042
型號描述:
鋁質電解電容器 - 嵌入式 330uF 450V 20%
型號:
381LR331M450A042
品牌:
Knowles / Illinois Capacitor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
80
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
330 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
402mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
1.85 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.64 A @ 20 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)
1.654" (42.00mm)