224MKP275KB
型號描述:
0.22 μF Film Capacitor 310V Polypropylene (PP), Metallized Radial
CAP FILM 0.22UF 10% 310VAC RAD
型號:
224MKP275KB
品牌:
Cornell Dubilier Knowles
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Applications
EMI, RFI Suppression
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Termination
PC Pins
Ratings
X2
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
Height - Seated (Max)
0.465" (11.80mm)
Capacitance
0.22 µF
Size / Dimension
0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)