SMCJ18A-HF
型號描述:
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 DIODE TVS 18V 1500W SMC UNI-DIR
型號:
SMCJ18A-HF
品牌:
Comchip Technology
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:3000
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
51.4A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)