XFL4020-152MEC
- 型號描述:
- 功率電感器 - SMD Power inductor
- 型號:
- XFL4020-152MEC
- 品牌:
- Coilcraft
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
數量:
- Type
- Molded
- Material - Core
- Metal Composite
- Inductance
- 1.5 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 9.1 A
- Current - Saturation (Isat)
- 4.6A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 15.8mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 59MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 1616 (4040 Metric)
- Supplier Device Package
- 1616
- Size / Dimension
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.083" (2.10mm)