XFL3012-332MEC
- 型號描述:
- 功率電感器 - SMD 3.3Uh Shld 1.6A 127mOhms AECQ2
- 型號:
- XFL3012-332MEC
- 品牌:
- Coilcraft
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
數量:
- Packaging
- Strip
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Package / Case
- 1212 (3030 Metric)
- Size / Dimension
- 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Molded
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 127mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 61.6MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Current - Saturation (Isat)
- 870mA
- Material - Core
- Metal Composite
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Supplier Device Package
- 1212
- Height - Seated (Max)
- 0.051" (1.30mm)
- Inductance
- 3.3 µH
- Current Rating (Amps)
- 1.6 A