XFL4015-471MEC
- 型號描述:
470 nH Shielded Molded Inductor 9.1 A 8.36mOhm Max 1616 (4040 Metric)
FIXED IND 470NH 9.1A 8.36MOHM SM
- 型號:
- XFL4015-471MEC
- 品牌:
- Coilcraft
數量:
- Type
- Molded
- Material - Core
- Metal Composite
- Inductance
- 470 nH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 9.1 A
- Current - Saturation (Isat)
- 6.6A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 8.36mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 89MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 1616 (4040 Metric)
- Supplier Device Package
- 1616
- Size / Dimension
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.063" (1.60mm)