XFL3012-823MEC
- 型號描述:
82 μH Shielded Molded Inductor 260 mA 2.44Ohm Max 1212 (3030 Metric)
XFL3012-823MEC
- 型號:
- XFL3012-823MEC
- 品牌:
- Coilcraft
數量:
- Packaging
- Strip
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 2.44Ohm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 10.8MHz
- Current - Saturation (Isat)
- 240mA
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Height - Seated (Max)
- 0.051" (1.30mm)
- Inductance
- 82 µH
- Current Rating (Amps)
- 260 mA