XFL3012-393MEC
- 型號描述:
- 功率電感器 - SMD 39Uh Shld 540mA 985mOhms AECQ2
- 型號:
- XFL3012-393MEC
- 品牌:
- Coilcraft
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
- Inductance
- 39 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 390 mA
- Current - Saturation (Isat)
- 370mA
- DC Resistance (DCR)
- 985mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 15.9MHz
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Size / Dimension
- 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.051" (1.30mm)