首頁 > Coilcraft代理商 > XFL2010-601MEC
影像僅供參考,以產品規格為準
XFL2010-601MEC
型號描述:
600 nH Shielded Inductor 1.75 A 54mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 600NH 1.75A 54 MOHM
型號:
XFL2010-601MEC
品牌:
Coilcraft
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Material - Core
Inductance
600 nH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.75 A
Current - Saturation (Isat)
2.32A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
54mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
200MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Features
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.079" L x 0.075" W (2.00mm x 1.90mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)