PF1H470MP20511U
- 型號描述:
47 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL TH
- 型號:
- PF1H470MP20511U
- 品牌:
- Chinsan (Elite)
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 47 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 50 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Ripple Current @ Low Frequency
- 110 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 220 mA @ 100 kHz
- Lead Spacing
- 0.079" (2.00mm)
- Size / Dimension
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.492" (12.50mm)