首頁 > TDK-Lambda代理商 > PF1500B-360/T
影像僅供參考,以產品規格為準
PF1500B-360/T
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 360V 2.8A 85 ~ 265 VAC Input
板上型電源 360V 4.2A, 1512W No thread
型號:
PF1500B-360/T
品牌:
TDK-Lambda
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5
起訂量:5 倍增量:5
Packaging
Tray
Features
Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Package / Case
Full Brick
Size / Dimension
4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Type
Enclosed
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Applications
ITE (Commercial)
Approval Agency
CE, CSA, IEC, UKCA, UL
Efficiency
96.5%
Current - Output (Max)
2.8A
Voltage - Output 1
360V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Power (Watts)
1.008 kW