首頁 > Chemi-Con代理商 > EMVY250ARA221MHA0G
影像僅供參考,以產品規格為準
EMVY250ARA221MHA0G
型號描述:
220 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
型號:
EMVY250ARA221MHA0G
品牌:
Chemi-Con
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Capacitance
220 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
225 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
450 mA @ 100 kHz
Impedance
300 mOhms
Lead Spacing
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)