首頁 > Chemi-Con代理商 > EMVY101ARA680MKE0S
影像僅供參考,以產品規格為準
EMVY101ARA680MKE0S
型號描述:
68 μF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EMVY101ARA680MKE0S
品牌:
Chemi-Con
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
250
起訂量:250 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)
Capacitance
68 µF
Voltage - Rated
100 V
Impedance
330 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
180 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
450 mA @ 100 kHz