首頁 > Chemi-Con代理商 > EMVE350ARA101MF80G
影像僅供參考,以產品規格為準
EMVE350ARA101MF80G
型號描述:
100 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD
型號:
EMVE350ARA101MF80G
品牌:
Chemi-Con
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
900
起訂量:900 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.303" (7.70mm)
Capacitance
100 µF
Voltage - Rated
35 V
Ripple Current @ Low Frequency
100 mA @ 120 Hz