EKYC350ELL332ML25S
- 型號描述:
3300 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 31mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL
- 型號:
- EKYC350ELL332ML25S
- 品牌:
- Chemi-Con
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.630" Dia (16.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- 0.295" (7.50mm)
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 31mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.043" (26.50mm)
- Capacitance
- 3300 µF
- Voltage - Rated
- 35 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 2.43 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 3.24 A @ 100 kHz