首頁 > Chemi-Con代理商 > EKYC350ELL332ML25S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKYC350ELL332ML25S
型號描述:
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 35VDC 3300uF Tol 20% 16x25mm AEC-Q200
型號:
EKYC350ELL332ML25S
品牌:
Chemi-Con
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
31mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.043" (26.50mm)
Capacitance
3300 µF
Voltage - Rated
35 V
Ripple Current @ Low Frequency
2.43 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.24 A @ 100 kHz