首頁 > Chemi-Con代理商 > EKYB800ELL471ML20S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKYB800ELL471ML20S
型號描述:
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 80VDC 470uF Tol 20% 16x20mm
型號:
EKYB800ELL471ML20S
品牌:
Chemi-Con
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.846" (21.50mm)
Capacitance
470 µF
Voltage - Rated
80 V
Impedance
36 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
875 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.75 A @ 100 kHz