首頁 > Chemi-Con代理商 > EKYB350ELL182MK30S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKYB350ELL182MK30S
型號描述:
1800 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKYB350ELL182MK30S
品牌:
Chemi-Con
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:25 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.240" (31.50mm)
Capacitance
1800 µF
Voltage - Rated
35 V
Impedance
21 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
1.716 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.86 A @ 100 kHz