EKYA500ELL471MJ25S
- 型號描述:
470 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EKYA500ELL471MJ25S
- 品牌:
- Chemi-Con
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:50
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 7000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.043" (26.50mm)
- Capacitance
- 470 µF
- Voltage - Rated
- 50 V
- Impedance
- 55 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 720 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.44 A @ 100 kHz