EKY-500ELL102ML25S
- 型號描述:
1000 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EKY-500ELL102ML25S
- 品牌:
- Chemi-Con
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 5
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.630" Dia (16.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.295" (7.50mm)
- Lifetime @ Temp.
- 10000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.043" (26.50mm)
- Capacitance
- 1000 µF
- Voltage - Rated
- 50 V
- Impedance
- 25 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.533 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 2.555 A @ 100 kHz