EKY-250ELL332MM25S
- 型號描述:
3300 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL
- 型號:
- EKY-250ELL332MM25S
- 品牌:
- Chemi-Con
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.709" Dia (18.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.295" (7.50mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 10000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.043" (26.50mm)
- Capacitance
- 3300 µF
- Voltage - Rated
- 25 V
- Impedance
- 19 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 2.355 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 3.14 A @ 100 kHz