首頁 > CUI Inc.代理商 > PTP15-12-S5
影像僅供參考,以產品規格為準
PTP15-12-S5
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 3A 9V - 18V Input
隔離式直流/直流轉換器 - 通孔式 dc-dc, isolated, 15 W, 9-18 Vdc input, 5 Vdc, 3 A, single regulated output, DIP, MED
型號:
PTP15-12-S5
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 12.0mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
18V
Efficiency
85%
Current - Output (Max)
3A
Supplier Device Package
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Output 1
5V
Power (Watts)
15 W
Voltage - Isolation
5.6 kV