首頁 > CUI Inc.代理商 > PTP15-12-S12
影像僅供參考,以產品規格為準
PTP15-12-S12
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 1.25A 9V - 18V Input
隔離式直流/直流轉換器 - 通孔式 dc-dc, isolated, 15 W, 9-18 Vdc input, 12 Vdc, 1.25 A, single regulated output, DIP, MED
型號:
PTP15-12-S12
品牌:
CUI Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
18
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Features
Package / Case
5-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 12.0mm)
Mounting Type
Through Hole
Type
Isolated Module
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications
Medical
Voltage - Input (Max)
18V
Approval Agency
CE, UKCA
Efficiency
88%
Current - Output (Max)
1.25A
Supplier Device Package
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Control Features
Power (Watts)
15 W
Number of Outputs
1
Voltage - Isolation
5.6 kV