73M1R010F
型號描述:
電流傳感電阻器 - SMD 0.01ohms 1%
型號:
73M1R010F
品牌:
CTS Electronic Components
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
10 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thick Film
Features
Current Sense
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 180°C
Package / Case
2512 J-Lead
Supplier Device Package
2512
Size / Dimension
0.244" L x 0.122" W (6.20mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)