73M-250-32
型號描述:
0.250" (6.35mm) Quick Connect Male 10-12 AWG Crimp Connector Non-Insulated
終端 MALE DISC .25X.032
型號:
73M-250-32
品牌:
3M Electronic Specialty
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Butted Seam
Gender
Male
Contact Finish
Tin
Color
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Wire Gauge
10-12 AWG
Insulation
Non-Insulated
Terminal Type
Standard
Length - Overall
0.730" (18.54mm)
Termination
Crimp
Tab Thickness
0.032" (0.81mm)
Tab Width
0.250" (6.35mm)