首頁 > COILCRAFT代理商 > 0402DC-3N9XJRW
影像僅供參考,以產品規格為準
0402DC-3N9XJRW
型號描述:
型號:
0402DC-3N9XJRW
Inductance
3.9 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
2.05 A
DC Resistance (DCR)
46mOhm Max
Q @ Freq
69 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant
12.65GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Size / Dimension
0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)