首頁 > COILCRAFT代理商 > 0402DC-39NXGRW
影像僅供參考,以產品規格為準
0402DC-39NXGRW
型號描述:
39 nH Unshielded Wirewound Inductor 670 mA 375mOhm Max 0402 (1005 Metric)
型號:
0402DC-39NXGRW
Inductance
39 nH
Tolerance
±2%
Current Rating (Amps)
670 mA
DC Resistance (DCR)
375mOhm Max
Q @ Freq
60 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant
3.86GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Size / Dimension
0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)