首頁 > COILCRAFT代理商 > 0402DC-27NXGRW
影像僅供參考,以產品規格為準
0402DC-27NXGRW
型號描述:
27 nH Unshielded Wirewound Inductor 920 mA 192.9mOhm Max 0402 (1005 Metric)
型號:
0402DC-27NXGRW
品牌:
COILCRAFT
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:5 倍增量:1
Type
Wirewound
Material - Core
Ceramic
Inductance
27 nH
Tolerance
±2%
Current Rating (Amps)
920 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
192.9mOhm Max
Q @ Freq
65 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant
4.52GHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402
Size / Dimension
0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)