SPRH1210-220M
- 型號描述:
22 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.82 A 33.8mOhm Max 2-SMD Drum Core, High Current, Low DCR
FIXED IND 22UH 4.82A 33.8 MOHM
- 型號:
- SPRH1210-220M
- 品牌:
- CODACA
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Drum Core, High Current, Low DCR
- Package / Case
- 2-SMD
- Size / Dimension
- 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 33.8mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- AEC-Q200
- Current - Saturation (Isat)
- 7.5A
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- 2-SMD
- Height - Seated (Max)
- 0.394" (10.00mm)
- Inductance
- 22 µH
- Current Rating (Amps)
- 4.82 A