首頁 > C&K代理商 > RTAP4ES10M25NS
影像僅供參考,以產品規格為準
RTAP4ES10M25NS
型號描述:
Rotary Switch 10 Position BCD with Complement 150mA (AC/DC) 60 VAC Panel Mount, Through Hole
SWITCH ROTARY 10POS 150MA 60V
型號:
RTAP4ES10M25NS
品牌:
C&K
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Number of Positions
10
Index Stops
Fixed
Number of Decks
1
Number of Poles per Deck
Circuit per Deck
BCD with Complement
Contact Timing
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps)
150mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC
60 V
Voltage Rating - DC
60 V
Actuator Type
Round (6mm Dia), Slotted
Actuator Length
25.00mm
Angle of Throw
36°
Contact Material
Brass
Contact Finish
Silver
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Termination Style
PC Pin
Features
Depth Behind Panel
12.60mm