PTS815SJM250SMTRLFS
- 型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
- 型號:
- PTS815SJM250SMTRLFS
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 90°C
- Termination Style
- J Lead
- Contact Rating @ Voltage
- 0.05A @ 12VDC
- Actuator Type
- Oval Button
- Operating Force
- 180gf
- Outline
- 4.20mm x 3.20mm
- Ingress Protection
- IP40
- Actuator Height off PCB, Vertical
- 2.50mm