首頁 > C&K代理商 > PTS815SJK250SMTRLFS
影像僅供參考,以產品規格為準
PTS815SJK250SMTRLFS
型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
型號:
PTS815SJK250SMTRLFS
品牌:
C&K
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Circuit
SPST-NO
Switch Function
Off-Mom
Contact Rating @ Voltage
0.05A @ 12VDC
Actuator Type
Oval Button
Mounting Type
Surface Mount
Actuator Height off PCB, Vertical
2.50mm
Actuator Length, Right Angle
Actuator Orientation
Top Actuated
Termination Style
J Lead
Outline
4.20mm x 3.20mm
Illumination
Non-Illuminated
Illumination Type, Color
Illumination Voltage (Nominal)
Operating Force
250gf
Ingress Protection
IP40
Features
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C