PTS647SM38SMTR2 LFS
- 型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
- 型號:
- PTS647SM38SMTR2 LFS
- Contact Rating @ Voltage
- 0.05A @ 12VDC
- Actuator Height off PCB, Vertical
- 3.80mm
- Actuator Length, Right Angle
- Actuator Orientation
- Top Actuated
- Outline
- 4.50mm x 4.50mm
- Operating Force
- 180gf
- Ingress Protection
- IP40
- Features
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C