PTS636SL43 SMTR LFS
- 型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
- 型號:
- PTS636SL43 SMTR LFS
- 品牌:
- C&K
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1500
倍增量:1
價格:
- Contact Rating @ Voltage
- 0.05A @ 12VDC
- Actuator Height off PCB, Vertical
- 4.30mm
- Actuator Length, Right Angle
- Actuator Orientation
- Top Actuated
- Termination Style
- Gull Wing
- Outline
- 6.00mm x 3.50mm
- Operating Force
- 130gf
- Operating Temperature
- -40°C ~ 90°C