PTS526SM15SMTR2 LFS
- 型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
- 型號:
- PTS526SM15SMTR2 LFS
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Termination Style
- Gull Wing
- Contact Rating @ Voltage
- 0.05A @ 12VDC
- Actuator Type
- Standard
- Operating Force
- 160gf
- Outline
- 5.20mm x 5.20mm
- Ingress Protection
- IP40
- Actuator Height off PCB, Vertical
- 1.50mm