EKYA250ELL471MJC5S
- 型號描述:
470 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EKYA250ELL471MJC5S
- 品牌:
- CHEMI-CON
- 交期:
- 7-12工作天
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 470 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 25 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 7000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Ripple Current @ Low Frequency
- 432.5 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 865 mA @ 100 kHz
- Impedance
- 80 mOhms
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.551" (14.00mm)