首頁 > CHEMI-CON代理商 > EKY-500ELL471MJ30S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKY-500ELL471MJ30S
型號描述:
470 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
型號:
EKY-500ELL471MJ30S
品牌:
CHEMI-CON
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
7000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.240" (31.50mm)
Capacitance
470 µF
Voltage - Rated
50 V
Impedance
43 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
845 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.69 A @ 100 kHz