首頁 > CHEMI-CON代理商 > EKY-350ELL471MJ20S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKY-350ELL471MJ20S
型號描述:
470 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
型號:
EKY-350ELL471MJ20S
品牌:
CHEMI-CON
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:10 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
7000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.846" (21.50mm)
Capacitance
470 µF
Voltage - Rated
35 V
Impedance
46 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
700 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.4 A @ 100 kHz