首頁 > CHEMI-CON代理商 > EKY-350ELL102MK25S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKY-350ELL102MK25S
型號描述:
1000 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKY-350ELL102MK25S
品牌:
CHEMI-CON
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
5
起訂量:5 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.043" (26.50mm)
Capacitance
1000 µF
Voltage - Rated
35 V
Impedance
27 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
1.338 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.23 A @ 100 kHz