首頁 > CHEMI-CON代理商 > EKY-250ELL471MJ16S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKY-250ELL471MJ16S
型號描述:
470 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
型號:
EKY-250ELL471MJ16S
品牌:
CHEMI-CON
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:10 倍增量:1
Capacitance
470 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
7000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
605 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.21 A @ 100 kHz
Impedance
60 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)