首頁 > Bourns代理商 > SRN8040TA-820M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRN8040TA-820M
型號描述:
功率電感器 - SMD 82uH 20% 1.3A non-shdSMD AEC-Q200
型號:
SRN8040TA-820M
Inductance
82 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.4 A
Current - Saturation (Isat)
1.6A
Shielding
Semi-Shielded
DC Resistance (DCR)
230mOhm
Q @ Freq
12 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant
8.5MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)