首頁 > Bourns代理商 > SRN5040-220M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRN5040-220M
型號描述:
功率電感器 - SMD 22uH 20% SMD 5040
型號:
SRN5040-220M
原廠包裝量:
1000
Inductance
22 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.4 A
Current - Saturation (Isat)
1.6A
DC Resistance (DCR)
152mOhm Max
Q @ Freq
17 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
11MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)