首頁 > Bourns代理商 > SRN8040TA-4R7M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRN8040TA-4R7M
型號描述:
功率電感器 - SMD 4.7uH 20% 5.3A non-shdSMD AEC-Q200
型號:
SRN8040TA-4R7M
Inductance
4.7 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
5.8 A
Current - Saturation (Isat)
6.7A
DC Resistance (DCR)
19.5mOhm
Q @ Freq
15 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant
38MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)