首頁 > Bourns代理商 > SRN8040TA-100M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRN8040TA-100M
型號描述:
功率電感器 - SMD 10uH 20% 4.2A non-shdSMD AEC-Q200
型號:
SRN8040TA-100M
Inductance
10 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
4.6 A
Current - Saturation (Isat)
5A
DC Resistance (DCR)
33mOhm
Q @ Freq
15 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant
25MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)