首頁 > Bourns代理商 > SRN8040-2R2Y
影像僅供參考,以產品規格為準
SRN8040-2R2Y
型號描述:
功率電感器 - SMD 2.2uH 30% SMD 8040
型號:
SRN8040-2R2Y
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
13mOhm Max
Q @ Freq
13 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant
40MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
7.4A
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Inductance
2.2 µH
Current Rating (Amps)
6.3 A